מצלמת Sony NEX-FS100E - 23/6/2011

המצלמה החדשה של SONY היא הבסיס ליצירתיות. היא תוכננה כדי לצלם חומר גלם איכותי, עם חיישן Super 35mm המאפשר הקלטת 1080p, עומק שדה רדוד לקבלת ה"לוק הקולנועי" ורגישות גבוהה לאור. בנוסף עומד לרשותכם מגוון גדול של עדשות ואביזרים לשימוש עם המצלמה. מה שחשוב זה לעשות סרטים.
החיישן


למצלמה נבחר חיישן CMOS בגודל Super 35mm (מעט גדול יותר מ-APS), זהה לחיישן שבמצלמת PMW‪-‬F3 בטכנולוגיית Exmor. החיישן הגדול רגיש מאוד, והגודל שלו מאפשר חיבור עדשות ממצלמות DSLR וקולנוע. החיישן מייצר תמונה איכותית במיוחד ללא תופעות Rolling Shutter (המוכרת ב-DSLR) גם ב-50 פריימים לשניה ברזולוציה מלאה.
עדשות מתחלפות


למצלמה חיבור עדשות מסוג E‪-‬MOUNT (זהה לזה במצלמות אחרות מסדרת NEX דוגמה NEX‪-‬5 ו-VG10). בזכות מרחק Flange Back קצר במיוחד, ניתן לחבר למצלמה מגוון גדול מאוד של עדשות דרך מתאמים (קיימים במלאי בחברת אחים יוגנד). יש לכם חופש בחירה בהחלטה על איך בדיוק הפריים שלכם ייראה.

פורמט ההקלטה


המצלמה מקליטה בפורמט AVCHD איכותי בקצבים של עד 24Mbps. הפורמט המוכר מאפשר הקלטה באיכות גבוהה בנפח קטן יחסית (16GB מאפשרים אחסון של יותר משעה). ההקלטה מתבצעת על כרטיס SDHC ‪/ SDXC ‬ ועל התקן אחסון חיצוני (אופציונאלי) HXR‪-‬FMU128. כאשר משתמשים ב-FM128 ובכרטיס זכרון ניתן להקליט במקביל על שניהם ולהרוויח גיבוי.

הילוך מהיר ואיטי S&Q


המצלמה מאפשרת הקלטה בהילוך מהיר או איטי במהירות של עד 50 פריימים בשניה, ללא ירידה ברזולוציה. ניתן ליצור בקלות אפקט של הילוך מהיר או איטי שנראה טוב בהרבה מכל אפקט בפוסט. המעבר לאפקט מתבצע בלחיצת כפתור ובחירת קצב הצילום בעזרת גלגלת. דוגמה ניתן לראות בסרטון הדוגמה.

הקלטה חיצונית


למצלמה חיבור HDMI המאפשר הקלטה של אות HD לא דחוס באיכות צבע 4‪:‬2‪:‬2 עם Time Code מוטבע באות. זה אומר שאתם משוחררים ממגבלןות ההקלטה בפורמט AVCHD ובהפקה חשובה באמת אתם יכולים להקליט למקליט חיצוני דוגמת AJA Ki Pro Mini או ה-Ninja (בקרוב). קובץ איכותי יותר יאפשר לכם לקבל תוצאה מוגמרת טובה יותר בסיום העריכה. בנוסף אתם מרוויחים גיבוי חיצוני להקלטה.
מסך וחיבורים


למצלמה מסך בגודל 3‪.‬5" ברזולוציה גבוהה. ניתן לחבר למסך עינית מגדילה לנוחות מוגברת וצילום מדויק יותר. בנוסף עומדים לרשותם הצלם כלי ה-Expanded Focus למיקוד מדויק יותר, פילטר Peaking, היסטוגרמה לבדיקה החשיפה תוך כדי הצילום ומגוון סימונים (Markers) לבחירתכם. למצלמה 2 כניסות XLR לחיבור ציוד סאונד איכותי (המצלמה מגיעה עם קונדנסר כיווני קצר).

קצת תוצאות


הסרטון הבא צולם עם המצלמה בשילוב עדשות Canon. מומלץ לטעון באיכות 1080p.